Szállítás Ingyenes szállítás 19 900 Ft felett | Szállítás 2 napon belül
Ingyenes szállítás 19 900 Ft felett | Szállítás 2 napon belül

Fogközök tisztítása – hogyan kell helyesen csinálni?

Talán tudod. Ön a fogorvosi székben fekszik, és a fogorvos a röntgenfelvételét nézi. Érthetetlen szavakat kezd beszélni, amelyeket a nővér kötelességtudóan felír egy kártyára. Ezek a szavak általában fogközi szuvasodást jelentenek. Hogyan történt? Hiszen rendszeresen mosol fogat, és drága fogkrémed van. Amit azonban esetleg kihagyott, az a fogak közötti rés. Hogyan tisztítsuk meg őket a problémák elkerülése érdekében? Elég a fogselyem, vagy bővíteni kell a felszerelést?

Cikk tartalma:
Miért kell tisztítanunk a fogaink között?
Hogyan tisztítsuk meg a fogközöket – a fogselyem meg tudja csinálni?
Fogselyem vs. fogpiszkáló
Flosser, fogselyem pick – mi ez?
Milyen szerepet játszik a fogkrém?

Miért kell tisztítanunk a fogaink között?

A fogak közötti rés mindenféle titkot rejt, ami a legtöbb embert nem érdekli. Néha előfordul, hogy el kell távolítania az ételmaradékot és meg kell szabadulnia a kellemetlen érzésektől, de ezek a területek hosszú ideig észrevétlenek maradnak. Ezenkívül a kellemetlen maradványok eltávolításakor gyakran csak egy adott problémás területre összpontosít. A többiben még mindig történnek a dolgok. A kosz ott is megtelepszik, még ha nem is ismeri meg magát. Idővel ezek plakkká , majd később fogkővé alakulnak.

Ez az állapot a következőkhöz vezethet:

  • fogszuvasodás
  • fogínygyulladás (gingivitis)
  • parodontitis
  • vérzés
  • rossz lehelet (halitosis)

Az összes említett komplikáció mellett óvatosnak kell lenni. Orvos segítsége nélkül azonban nem sok mindent lehet tenni. De ezt megelőzheti a fogközök megfelelő tisztításával .

Hogyan tisztítsuk meg a fogközöket – a fogselyem meg tudja csinálni?

A fogselyem, más néven fogselyem , normál elrendezésű, nagy rés nélküli fogakhoz alkalmas. Akkor is betölti szerepét, ha a fogak közel vannak egymáshoz, és a fogak közötti távolság nagyon szűk. Néha azonban más eszközöket is figyelembe kell venni, és ideális, ha ezeket kombinálja.

  • Fogközi kefe – különösen hasznos azoknak, akiknek nagyobb a fogköze. A foghigiénikusok azonban mindenkinek ajánlják, mert jobban megtisztítja az íny környékét, mint a fogselyem. Különösen alkalmas a székek közötti helyekre is.
  • Szájöblítő – ha a páciens ínygyulladásban vagy fogágygyulladásban szenved, a szájöblítő a megfelelő választás. Azonban a fogszabályzóval, implantátummal, hidakkal rendelkezők is használják, mert a vízsugár a nehezen elérhető helyeket is eléri.
  • Szájvíz – nemcsak a friss leheletről gondoskodik, hanem a fogszuvasodást okozó baktériumokról is.

A fogselyem, az interdentális kefe, a szájvíz és a szájvíz együttesen erőteljes négyes formát alkotnak. Használhat fogselymet az elülső fogakhoz, interdentális kefét a hátsó fogakhoz, de fogselymet is, és csak finomhangolhatja szájvízzel és szájvízzel. És természetesen kötelező a fogkefe és a minőségi fogkrém .

Fogselyem vs. fogpiszkáló

Nagyon népszerű eszköz a fogpiszkáló . Sajnos. Miért? Mert a klasszikus fa fogpiszkáló a legrosszabb, amit használhat, több okból is:

  • nem megfelelő alakú és méretű
  • sérülésveszély áll fenn
  • károsíthatja a fogzománcot

A fogpiszkáló túl éles ahhoz, hogy érintkezzen az ínyével. Ugyanakkor nem elég vékony ahhoz, hogy elférjen a fogak között. Ezenkívül, ha nagy nyomást gyakorol rá, mikrorepedéseket okozhat a zománcában , és ezt tényleg nem akarja. Nagyon gyakran előfordul az is, hogy a fogpiszkáló hegye letörik és beszorul a fogközbe. Kihozni onnan szó szerint komoly kihívás lehet. Nincs értelme a fogpiszkálónak, ezért csak akkor használja, ha feltétlenül szükséges. Legjobb soha.

Van azonban egy elfogadhatóbb alternatíva – egy szilikon fogpiszkáló . Fogközi kefeként használják. A fából készült fogpiszkálóval ellentétben azonban kíméletes az ínyhez, alkalmazkodik a fogköz formájához, többször is használható. Ez azonban nem helyettesíti az interdentális kefét. És egyáltalán nincs fogselyem. Csak ő tudja kezelni a szűk helyeket.

Flosser, fogselyem pick – mi ez?

Egyszerűen fogalmazva, ez egy speciális tartó, amelyre a fogselymet feszítik .

Flosser és előnyei:

  • megkönnyíti a fogselyem kezelését (nem kell az ujjai köré csavarni)
  • Segít jobban elérni a fogak hátsó részét.
  • higiénikusabb
  • Könnyen használható, és még gyerekek vagy idősek is megtehetik.

Ennek azonban vannak hátrányai is. Nem éppen környezetbarát. Ez különösen igaz azokra az eldobható fogselymekre, amelyekben a fogselyem nem cserélhető . Az eldobható szálak is vastagabbak, így elég problémás lehet bejutni szűk helyekre.

Milyen szerepet játszik a fogkrém?

A fogkrém a fogközök számára is fontos, amit már fogselymekkel és egyéb eszközökkel is gondozott. Egy jó fogkrém fluoridot tartalmaz, ami erősíti a fogzománcot, korlátozza a baktériumok aktivitását és csökkenti a savak képződését még a nehezen elérhető helyeken is. Ezenkívül javítja a légzést. A fogkrém kiválasztásakor gyümölcsízekkel is találkozhatunk, például görögdinnyével. Ezekkel sem kell törődni, mert kellemes ízük ellenére nem tartalmaznak cukrot és megfelelnek a mentolnak.


25x hatékonyabb, mint a fogfehérítő fogkrémek

Tudjon meg többet
Logo